Походження слів
Thread poster: _Alena
_Alena
_Alena
Ukraine
Local time: 11:01
Spanish to Ukrainian
+ ...
Mar 28, 2003

Щоб наш суворий модератор російського форуму нам не вказував на непорядок (жартую, жартую), відкриємо окрему тему.

Щодо маракуї я вже з\'ясувала, що цей фрукт родом з Бразилії, португальською нічого схожого не пригадую, певно, то з якоїсь місцевої мови.


 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 11:01
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Ось Вам за це! Mar 28, 2003

Quote:


On 2003-03-28 16:58, Alena_ wrote:

Щоб наш суворий модератор російського форуму нам не вказував на непорядок (жартую, жартую), відкриємо окрему тему.

Щодо маракуї я вже з\'ясувала, що цей фрукт �... See more
Quote:


On 2003-03-28 16:58, Alena_ wrote:

Щоб наш суворий модератор російського форуму нам не вказував на непорядок (жартую, жартую), відкриємо окрему тему.

Щодо маракуї я вже з\'ясувала, що цей фрукт родом з Бразилії, португальською нічого схожого не пригадую, певно, то з якоїсь місцевої мови.





Ось замовкну назавжди, будете знати.

Я ж тут не модератор.



Ось Вам за це:

http://www.rain-tree.com/maracuja.htm



Назва маракуя чи маракуджа ніяк не може бути португальською за походженням. Вона походить з якоїсь індіанської мови з Амазонії. Чи може з мови ацтеків. Почитайте статтю вище.

Повторюю - європейські назви маракуджі походять з латини. Щоб народ дав якомусь явищу назву в своїй мові, він повинен це явище добре знати. А у нас навіть банан - це банан. Та банан ми бачимо кожного дня. А що вже казати про маракуджу.



Ось ще знайшов. На німецькій мові, але з малюнками.

http://www.foodlexx.de/Lextextobst/Passionfr.htm

Маракуджа - це плід жовтої пасіфлори.

Гранаділла - плід пурпурної пасіфлори,

Й так далі.



А пасіфлорою цю рослину назвали християнські місіонери. Воно й зрозуміло. Марта про це вже писала.







[ This Message was edited by: Jarema on 2003-03-28 18:58] ▲ Collapse


 
Vladimir Dubisskiy
Vladimir Dubisskiy
United States
Local time: 03:01
Member (2001)
English to Russian
+ ...
отож, я й маракую. собі.. Mar 28, 2003

а схоже на українську



не чув \"пасіфлора\" тут (у канаді). Але чув і бачив \"пешнфрут\" (passionfruit)..

Чи то й є та маракуджа?


 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 11:01
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Про банан Mar 29, 2003

Quote:


On 2003-03-28 20:59, vvd wrote:

а схоже на українську



не чув \"пасіфлора\" тут (у канаді). Але чув і бачив \"пешнфрут\" (passionfruit)..

Чи то й є та маракуджа?





Так пасіфлора - це ж назва рослини. А м�... See more
Quote:


On 2003-03-28 20:59, vvd wrote:

а схоже на українську



не чув \"пасіфлора\" тут (у канаді). Але чув і бачив \"пешнфрут\" (passionfruit)..

Чи то й є та маракуджа?





Так пасіфлора - це ж назва рослини. А маракуджа - мені так більше подобається, хоч мабуть й неправильно - але-ж самба, румба, маракуджа - колорит який - на цій рослині росте. Не пишу на дереві, бо може воно й не дерево.

Виявляється банан на латині як рослина також не банан, а Musa. А їстівні банани, що ми їх купуємо, це плоди рослин М. Sumatrana й М. sanguinea. ▲ Collapse


 
Marta Argat
Marta Argat  Identity Verified
Local time: 11:01
Chinese to Ukrainian
+ ...
ліана Mar 29, 2003

На ліані маракуй/джа росте

 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 11:01
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Ботанічна тема Mar 29, 2003

Quote:


On 2003-03-29 17:58, Marta Argat wrote:

На ліані маракуй/джа росте





Щось наша тема перетворюється на ботанічну.... Ой, Олена зараз знову щось там про російський форум скаже... ... See more
Quote:


On 2003-03-29 17:58, Marta Argat wrote:

На ліані маракуй/джа росте





Щось наша тема перетворюється на ботанічну.... Ой, Олена зараз знову щось там про російський форум скаже...



Пропоную до розгляду інші слова.



Кавун,

гарбуз,

яблуко,

марупелька,

аргус., .



Вони в Україні ростуть. А маракуй/джа до нас вже нежива приїздить.









[ This Message was edited by: Jarema on 2003-03-29 18:14] ▲ Collapse


 
Ludwig Chekhovtsov
Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 04:01
English to Russian
+ ...
Тайна сия великая есть Mar 29, 2003

\"Неисповедимы пути твои\", СЛОВОУТВОРЕННЯ !



Я, наприклад, впевнений, що ніхто із смертних не зможе розтлумачити, чому в двох досить близьких слов\'янських мовах одна й та ж пара овочів (чи то ягід ?) має абсолютно протилежні назви, а саме:



Чому наш український кавун болгари називають динею (\"діня\"), а диню - кавуном ?


 
Oleg Prots
Oleg Prots  Identity Verified
Ukraine
Local time: 11:01
English to Ukrainian
+ ...
:) Mar 30, 2003

А чому ті ж самі болгари ствердно кивають головою, коли хочуть сказати \"ні\" і хитають нею з боку в бік на знак згоди?



Мабуть, предки їхні часткові, булгари волзькі, не все добре запам\'ятали, коли ішли через наші землі на захід - от і попереплутували...


 
Jarema
Jarema  Identity Verified
Ukraine
Local time: 11:01
Member (2003)
German to Russian
+ ...

Moderator of this forum
Що я мав на увазі Mar 30, 2003

Quote:


On 2003-03-29 22:42, Chekh wrote:

\"Неисповедимы пути твои\", СЛОВОУТВОРЕННЯ !



Я, наприклад, впевнений, що ніхто із смертних не зможе розтлумачити, чому в двох досить близьких слов\'янських мовах одна й та ж пара овочів (чи то ягід ?) має абсол�... See more
Quote:


On 2003-03-29 22:42, Chekh wrote:

\"Неисповедимы пути твои\", СЛОВОУТВОРЕННЯ !



Я, наприклад, впевнений, що ніхто із смертних не зможе розтлумачити, чому в двох досить близьких слов\'янських мовах одна й та ж пара овочів (чи то ягід ?) має абсолютно протилежні назви, а саме:



Чому наш український кавун болгари називають динею (\"діня\"), а диню - кавуном ?





Насамперед я мав на увазі походження слів в контексті мовних сімей - від індоєвропейської до ностратичної. Та мабуть ця тема також не для нашого форуму. Наведу лише один приклад книги, де розглядається ця проблематика:

Маковский М.М. Сравнительный словарь мифологической символики в индоевропейских языках.Образ мира и миры образов. Москва, 1996.















Collapse


 
_Alena
_Alena
Ukraine
Local time: 11:01
Spanish to Ukrainian
+ ...
TOPIC STARTER
Яремо, не замовкайте... Mar 31, 2003

То був жарт, мабудь, невдалий...

Я глибоких досліджень щодо маракуї не проводила, знайшла в одному з тлумачних словників Foreignworda (Salamanca):

maracuya

sustantivo femenino

1 Fruto de la pasion, propio del Brasil: Tienen para escoger guayabas, maracuyas y mangos
... See more
То був жарт, мабудь, невдалий...

Я глибоких досліджень щодо маракуї не проводила, знайшла в одному з тлумачних словників Foreignworda (Salamanca):

maracuya

sustantivo femenino

1 Fruto de la pasion, propio del Brasil: Tienen para escoger guayabas, maracuyas y mangos.

і тут написано, що цей фрукт родом з Бразилії. Тож я й подумала, що це з якоїсь місцевої допортугальської мови. Але в усякому разі, точно з Америки



Щодо розходжень назв в слов\'янських мовах, далеко ходити не треба: український \"гарбуз\" - \"тыква\" російською, а російський \"арбуз\" - то \"кавун\" українською
Collapse


 
Ludwig Chekhovtsov
Ludwig Chekhovtsov  Identity Verified
Local time: 04:01
English to Russian
+ ...
А російська груша то наша дуля ... Apr 1, 2003

Та я ж, Олено, не про розходження - воно й повинно мати місце, я ж про протиставлення, коли все навпаки.



А, до речі, дуля болгарською означає айва (\"дюля\").



З першим квітня Вас та й всіх наших і Ваших. Людвіг.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:


You can also contact site staff by submitting a support request »

Походження слів







Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »