Dobry słownik techniczny j. ang
Thread poster: redsalamander
redsalamander
redsalamander
Poland
Polish to English
+ ...
Feb 13, 2017

Witam
Poszukuję dobrego słownika technicznego pol-ang i ang-pol w formie książkowej.
Tematyka niestety zróżnicowana i el. samochodowe, elektryczne, budowlane itp. Teoretycznie dla ucznia szkoły średniej.
Co polecacie?

Pozdrawiam


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:27
Polish to English
+ ...
sugestia Feb 15, 2017

Na przykład słownik nauk.-techn. WNT (=Wydawnictwo Naukowo-Techniczne) - bo był pierwszy, inne słowniki w sporej części kopiowały z niego. Miał wiele wydań, ostatnie chyba XIII (nie mam pewności, sprawdź). Może jeszcze znajdziesz w księgarniach. I w każdym słowniku znajdziesz błędy, żaden nie jest doskonały.

 
redsalamander
redsalamander
Poland
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Dobry słownik techniczny j. ang Feb 17, 2017

Witam
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem go wcześniej, ale niestety za drogie dla uczniów, a mam taki z REA ale już go nie wydają i nie jest dostępny i szukałem zamiennika do około 100zł. Jak coś jest to nie ma w księgarniach tylko archiwalne. Wszystko teraz e-......


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:27
Polish to English
+ ...
używane Feb 17, 2017

Sprawdź używane w antykwariatach, na allegro, olx itp. - chyba nie ma lepszego wyjścia.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dobry słownik techniczny j. ang






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »