Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6] >
Günün Sözü
Thread poster: Haluk Erkan
Haluk Erkan
Haluk Erkan  Identity Verified
Türkiye
Local time: 16:09
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
JAPONLARIN ATASÖZLERİ Sep 10, 2015

EN İYİ KILIÇ KININDA TUTULAN KILIÇTIR.

ZAFER PEK BİR ŞEY ÖĞRETMEZ, YENİLGİ ÇOK ŞEY ÖĞRETİR.

BİRİ BENİ ALDATIRSA YAZIKLAR OLSUN ONA, İKİ KEZ ALDATIRSA YAZIKLAR OLSUN BANA.

PİRİNCİN İÇİNDEKİ SİYAH TAŞTAN DEĞİL, BEYAZ TAŞTAN KORKUN.

OKUDUĞUN HER ŞEYE İNANACAKSAN HİÇ OKUMA DAHA İYİ.

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Acı ve Ötesi Jan 5, 2016

Acının ötesinde ne var? Gerçek olan. İşte ona türü! Bırak geride kalma vakti gelmiş olanları geride ve yolunu aç yüreğinin ışığı ile.

[Bearbeitet am 2016-01-06 06:25 GMT]

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Düzeltmenin Bilgisayarı Camdan Fırlattığı An :) Jan 13, 2016

Haluk Erkan wrote:

Acının ötesinde ne var? Gerçek olan. İşte ona türü! Bırak geride kalma vakti gelmiş olanları geride ve yolunu aç yüreğinin ışığı ile.

[Bearbeitet am 2016-01-06 06:25 GMT]

Düzeltmenin Bilgisayarı Camdan Fırlattığı An: "İşte ona türü!" > "İşte ona yürü!" olacaktı...

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
F. Nietzsche Jan 25, 2016

Az şeye sahip olanın köleliği de az olur,
Yaşasın asil yoksulluğum.

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Duvardan Feb 9, 2016

Her şeyin bir şeyi vardır.

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Duvardan Mar 1, 2016

Bulunduğun yerden memnun değilsen yerini değiştir, ağaç değilsin.

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
La Edri Mar 5, 2016

Kimseden daha iyi olmadığınızı anlayacak kadar mütevazi, herkesten farklı olduğunuzu kavrayacak kadar bilge olun.

Adnan Özdemir
Adnan Özdemir  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Ayşe-Recep Gökçe çifti Mar 8, 2016

"Oğlum yüzmeyi bilmezdi ya, suyun içinde ne yaptı"

"Getti mi benim oğlan şimdi ... Saklama!"

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Goethe Mar 17, 2016

Aşk bir hayaldir, evlilikse bir gerçek.
Hayalle gerçeği karıştıranlar hayal kırıklığına uğrar.

Haluk Erkan
Türkiye
German to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
duvardan Mar 29, 2016

Demirden korksak tirene binmezdik.

[Bearbeitet am 2016-03-29 01:20 GMT]

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Hz. Ali Jun 7, 2016

Kim bir işte haIka öncü oIursa, başkasını terbiyeye kaIkmadan kendisini terbiye etmeIi. Bu terbiye de diIiyIe öğüt vermeden önce, huyuyIa öğüt vermek suretiyIe oImaIı. Nefsine muaIIim oIup kendini terbiye eden kişi, insanIara muaIIimIik edip onIarı terbiye edenden daha fazIa uIuIanmaya değer.
-
İnsanIarın soIukIarı, eceIIerine doğru attıkIarı adımIarıdır.
-
ÇocukIarınızı, kendi buIunduğunuz zamandan başka zaman için hazırIayınız, onIar�
... See more
Kim bir işte haIka öncü oIursa, başkasını terbiyeye kaIkmadan kendisini terbiye etmeIi. Bu terbiye de diIiyIe öğüt vermeden önce, huyuyIa öğüt vermek suretiyIe oImaIı. Nefsine muaIIim oIup kendini terbiye eden kişi, insanIara muaIIimIik edip onIarı terbiye edenden daha fazIa uIuIanmaya değer.
-
İnsanIarın soIukIarı, eceIIerine doğru attıkIarı adımIarıdır.
-
ÇocukIarınızı, kendi buIunduğunuz zamandan başka zaman için hazırIayınız, onIarı yaşayacakIarı zamana göre biIgiIendiriniz.
-
Sen kendini küçücük et-kemik sanırsın. Oysa sende aIem-i ekber gizIidir.
-
Bir gerçeği savunurken, önce kendimiz inanmaIıyız, sonra da başkaIarını inandırmaya çaIışmaIıyız…
-
GüzeIIik giyinenIerin süsIüğü iIe oIuşmaz; biIgi ve terbiye iIe güzeI oIunur.
-
İnsanı zengin eden şey, kâIb zenginIiğidir. Yoksa maI, sahibinin gözünü doyurmaz.
-
Eğer iIim ümitIe eIde ediIseydi, dünyadaki bütün insanIar âIim oIurdu.
-
GençIiği anIamaz haIe geImişseniz, dünyadaki işiniz bitmiş demektir.
-
Kişinin değeri yaptığı bağıştadır.
-
İIim hakiki bir mürşiddir.
-
BiIgiyIe diriIen, öImez.
-
Herşeyi boğazına atan zengin, fakir hükmündedir.
-
Kanaat tükenmez maIdır.
-
Bana bir harf öğretenin, kırk yıI köIesi oIurum.
-
İnsanIar, biImedikIeri şeyIere düşmandırIar.
-
ÇocukIarınızın yarın söz sahibi oImasını istiyorsanız, daha bugünden onIara iyi kitapIar hediye ediniz.
-
Dünyada hiçbir şeye minnet etme, özgürIüğünü ancak bu şekiIde koruyabiIirsin.
-
İnsanoğIu, her şeyden daha çok terazinin (kefeIerine) benzer; ya cehaIetiyIe hafif veya iImiyIe ağır oIur.
-
İnsanIarIa öyIe geçinin ki öIdünüz mü ağIasınIar size; sağ kaIdınız mı sevgiyIe çağrışsınIar sizin için.
-
KaIp kör oIduktan sonra, gözIerin görmesinde hiçbir fayda yoktur.
-
KaIp kör oIduktan sonra, gözIerin görmesinde hiçbir fayda yoktur.
-
Bir kişiyi Iâyığından fazIa övmek riyâdır, daIkavukIuktur; Iâyığından az övmekse ya diIsizIikten ıIeri geIir, ya hasetten.
-
Ayıbın en büyüğü, ona benzer bir ayıp sende de varken; başkasını ayıpIamandır.
-
Ben öyIe bir insan ıstiyorum ki; İktidarda iken haIktan biri sanıIsın, haIktan biri iken iktidar sahibi.
-
HaksızIık önünde eğiImeyiniz. Çünkü hakkınızIa beraber şerefinizi de kaybedersiniz.
-
Nice oruçIu vardır ki; orucundan eIde ettiği, ancak açIıktır.

.
.
.

...

Kaynak:Hz. Ali Sözleri
http://www.neguzelsozler.com/dini-sozler/hz-ali-sozleri.html

[Edited at 2016-06-08 14:38 GMT]
Collapse

Adnan Özdemir
Türkiye
Member (2007)
German to Turkish
+ ...
Adnan Özdemir Jun 7, 2016

Yalnızken burnumu karıştırmayı seviyorum, tırnaklarımın işlevselliğine hayranım.

(Rahmetli Hellmuth Karasek de bir TeVe programında bu konuya değinmiş ve ünlü olmanın zorluklarından bahsederken "gözönünde olunan yerlerde insan şööle ağız tadıyla burnunu "bohr
... See more
Yalnızken burnumu karıştırmayı seviyorum, tırnaklarımın işlevselliğine hayranım.

(Rahmetli Hellmuth Karasek de bir TeVe programında bu konuya değinmiş ve ünlü olmanın zorluklarından bahsederken "gözönünde olunan yerlerde insan şööle ağız tadıyla burnunu "bohren" yapamıyor demişti...)

https://eksisozluk.com/burun-karistirmak--172450
http://www.hurriyet.com.tr/neden-burnumuzu-karistiriyoruz-28174895
http://blog.milliyet.com.tr/burun-karistirmak-oldurebilir/Blog/?BlogNo=453746

[Edited at 2016-06-07 21:23 GMT]
Collapse

SinanOksuz
SinanOksuz
Türkiye
Sevgiliye Uzun Mesajlar Sep 3, 2016

Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın, çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelime bulamıyorum.
Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir benim için ve özellikle de senin bir yudum sevgine hasretim şimdi uzaklarda sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyor ve buseler yolluyorum buralardan. Kalbim hep seninle.
Ne seni unutmak için bir çabam var ne de aşkımı körükleyen bir rüzgâr. Ne seni görmeden d
... See more
Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın, çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelime bulamıyorum.
Bir yudum sevgi koskoca bir okyanusa bedeldir benim için ve özellikle de senin bir yudum sevgine hasretim şimdi uzaklarda sevgilim. Seni hasretimi tüketircesine kucaklıyor ve buseler yolluyorum buralardan. Kalbim hep seninle.
Ne seni unutmak için bir çabam var ne de aşkımı körükleyen bir rüzgâr. Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm ne de görmeye dayanacak kalbim var.

Güzel Sözler Linki : http://www.cokguzelsozler.net/sevgiliye-uzun-mesajlar.html
Kaynak : http://www.cokguzelsozler.net/ask-sozleri.html
Collapse

asksozleri
asksozleri
Türkiye
Seni Seviyorum Mesajları Jan 12, 2017

Bana bir günün yirmi dört saat, bir saatin atmış dakika ve bir dakikanın atmış saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim.

Bir şarkıyı besteler gibi özenle besliyorum hislerimi sana karşı. İlham aramaya gerek yok çünkü sen varsın. Başka bir söz aramaya gerek yok çünkü sen benim aşkımla varsın. Seni seviyorum.
... See more
Bana bir günün yirmi dört saat, bir saatin atmış dakika ve bir dakikanın atmış saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim.

Bir şarkıyı besteler gibi özenle besliyorum hislerimi sana karşı. İlham aramaya gerek yok çünkü sen varsın. Başka bir söz aramaya gerek yok çünkü sen benim aşkımla varsın. Seni seviyorum.

Belki de beni yaşama bağlayan şey sadece senin bana olan sevgindir. Susuz yaşayamaz ya çiçekler, ben de senin sevgin olmadan yaşayamam o zaman. Seni sevmekten başka bir amacım olamaz sevgilim.

Bir umut bulunur hiç bitmeyecek, bir ateş bulunur hiç sönmeyecek, bir su bulunur hiç tükenmeyecek. Bir de ölüm bulunur hiç ölünmeyecek. Seni seviyorum, seni sevdikçe sonsuza kadar yaşamış olacağım.

Hiç beklenmedik bir anda çaldın kapımı içerisi boş mu diye. Boştu sevgili, seni görünce diyemedim boş diye. O kalp oracıkta hemen dolmuştu. Senin aşkın bana ömürlük olmuştu. Seni seviyorum.

Seni Seviyorum Mesajları Linki: http://www.asksoezleri.com/seni-seviyorum-mesajlari
Kaynak: http://www.asksoezleri.com/
Collapse

hikaye10
hikaye10
Türkiye
Günaydın sözü Apr 11, 2017

Bir şey yap, Güzel olsun, çok mu zor o vakit bir şey söyle… Dilin mi dönmüyor? güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz… Beceremez misin? öyleyse güzel bir şeye başla… Ama hep güzel şeyler olsun; çünkü her insan ölecek yaşta… Günaydın…
http://www.5n1khaber.com/gunaydin-mesajlari-20170444712

Pages in topic:   < [1 2 3 4 5 6] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Günün Sözü

Translation news in Türkiye

Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »