Pages in topic:   < [1 2 3]
Dyktowanie do komputera
Thread poster: Barbara Gadomska
Jaroslaw Michalak
Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 07:31
Member (2004)
English to Polish
SITE LOCALIZER
A po co? Oct 27, 2011

Arrakis wrote:
Tylko, że mówimy o Dragon Dictation, a ten pojawił się komercyjnie po polsku dopiero w tym miesiącu. Wcześniej bawili się z polskim oprogramowaniem do odbiorników GPS. Teraz tylko, kiedy toto się pojawi na PCta?


A po co miałoby się pojawić, skoro jest NaturallySpeaking? Inny sprzęt, inna filozofia... W przypadku PC nie ma sensu wysyłać obliczeń do serwera - współczesne procesory z łatwością radzą sobie z przetwarzaniem mowy.

Najważniejsze, że opracowali algorytmy dla języka polskiego - można przypuszczać, że trafią do następnej wersji NaturallySpeaking.


 
Arrakis
Arrakis
Poland
Local time: 07:31
English to Polish
+ ...
Po co? Oct 27, 2011

A po co miałoby się pojawić, skoro jest NaturallySpeaking? Inny sprzęt, inna filozofia... W przypadku PC nie ma sensu wysyłać obliczeń do serwera - współczesne procesory z łatwością radzą sobie z przetwarzaniem mowy.


Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Najważniejsze, że opracowali algorytmy dla języka polskiego - można przypuszczać, że trafią do następnej wersji NaturallySpeaking.
... See more
A po co miałoby się pojawić, skoro jest NaturallySpeaking? Inny sprzęt, inna filozofia... W przypadku PC nie ma sensu wysyłać obliczeń do serwera - współczesne procesory z łatwością radzą sobie z przetwarzaniem mowy.


Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Najważniejsze, że opracowali algorytmy dla języka polskiego - można przypuszczać, że trafią do następnej wersji NaturallySpeaking.


Jak zostanie nazwane oprogramowanie jest zupełnie nieistotne.

Arrakis
Collapse


 
Tomasz Sienicki
Tomasz Sienicki  Identity Verified
Denmark
Local time: 07:31
Member (2007)
Danish to Polish
+ ...
Brak postępów? Dec 1, 2015

Jabberwock wrote:

Najważniejsze, że opracowali algorytmy dla języka polskiego - można przypuszczać, że trafią do następnej wersji NaturallySpeaking.


Cztery lata minęły... i nic.


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:31
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Nie całkiem nic Dec 6, 2015

... bo przecież "iUrządzenia" rozumieją naszą polską mowę bardzo dobrze, tylko dlaczego nie przechodzi to do użyteczniejszych dla nas tłumaczy systemów operacyjnych?

 
Piotr Sawiec
Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 07:31
English to Polish
+ ...
Polecam dokumenty Google Feb 9, 2016

Po otwarciu dokumentu w Chrome możemy korzystać z wtyczki (voice dictation, skrót ctrl+shift+s) i dyktować po polsku po przestawieniu języka na polski w ustawieniach. Działa fajnie.

 
Mariusz Listewnik
Mariusz Listewnik  Identity Verified
Poland
Local time: 07:31
Polish to English
+ ...
Newton Dictate? Jul 19, 2016

Czy ktokolwiek z Was korzystał z programu Newton Dictate? Najtańsza wersja jest za ok. 300 zł, kolejna ponad 2 tys. (dopiero w niej można dyktować bezpośrednio w innych programach).. Można obejrzeć filmiki na Youtube, wygląda fajnie. Nie ma niestety możliwości sprawdzenia programu, żadnych wersji demonstracyjnych. Byłoby super, gdyby ktoś opisał, jak program rozpoznaje polski i ile zużywa pamięci.

 
Anna Polakow
Anna Polakow  Identity Verified
Poland
Local time: 07:31
Dutch to Polish
+ ...
Trados Jul 22, 2016

Wygląda interesująco, ale czy współpracuje z Tradosem?

 
Mariusz Listewnik
Mariusz Listewnik  Identity Verified
Poland
Local time: 07:31
Polish to English
+ ...
Newton i inne programy Jul 22, 2016

Hej,
właśnie dostałem do testowania wersję START, cena 349 zł. Odpowiadając na Twoje pytanie – prawdopodobnie tak, ale dopiero w wersji Business, która kosztuje ponad 2 tys. zł. Jestem ciekaw, jak sobie poradzi Newton na jakimś prostym tekście.
Przedtem testowałem Skrybota i nie byłem zadowolony z jakości w wersji demo. Może to mój mikrofon - słuchawkowy, dołączony do Dragona. Z Dragonem chodził dobrze, więc może sam Skrybot jeszcze wymaga dopracowania albo na
... See more
Hej,
właśnie dostałem do testowania wersję START, cena 349 zł. Odpowiadając na Twoje pytanie – prawdopodobnie tak, ale dopiero w wersji Business, która kosztuje ponad 2 tys. zł. Jestem ciekaw, jak sobie poradzi Newton na jakimś prostym tekście.
Przedtem testowałem Skrybota i nie byłem zadowolony z jakości w wersji demo. Może to mój mikrofon - słuchawkowy, dołączony do Dragona. Z Dragonem chodził dobrze, więc może sam Skrybot jeszcze wymaga dopracowania albo należy kupić pełną wersję (która jest w sumie bardzo tania, bo tylko za 100 zł).
Przetestowałem 3 dodatki pozwalające na dyktowanie na polski poprzez API Google'a - jeden to rewelacja (Speechnotes). Jest nawet dodatek, który umożliwia dyktowania do okienek w innych programach (speechpad.pw), ale nie testowałem tego. Oczywiście zawsze jest kwestia poufności przy korzystaniu z Google, każdy musi sam ocenić i podjąć decyzję. Tak czy siak jakość bardzo dobra, działa szybko i nie wymaga szybkiego komputera.
Collapse


 
Tomasz Poplawski
Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 01:31
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Po kolejnych 7 latach... Aug 26, 2023

... jestem nadal ciekawy, czego w tej chwili używają koleżanki i koledzy po fachu, którzy wolą mówić niż stukać w klawisze.

 
Pages in topic:   < [1 2 3]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dyktowanie do komputera






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »