Dragon Naturally Speaking z dyktafonem
Thread poster: Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:46
Polish to English
+ ...
Sep 21, 2016

Olympus VN-741PC 4GB:
Oprogramowanie Dragon Naturally Speaking, dołączone w zestawie, automatycznie zamieni zarejestrowane słowa na tekst. Zwiększa to wydajność pracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że człowiek mówi 7 razy szybciej niż pisze. Dzięki temu przygotowanie raportów, e-maili lub prezentacji staje się dużo prostsze.

Zestaw sprzedażowy VN-741 DNS zawiera oprogramowanie Dragon Naturally Speaking w wersji 12. Wspiera następujące języki: angielski,
... See more
Olympus VN-741PC 4GB:
Oprogramowanie Dragon Naturally Speaking, dołączone w zestawie, automatycznie zamieni zarejestrowane słowa na tekst. Zwiększa to wydajność pracy, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że człowiek mówi 7 razy szybciej niż pisze. Dzięki temu przygotowanie raportów, e-maili lub prezentacji staje się dużo prostsze.

Zestaw sprzedażowy VN-741 DNS zawiera oprogramowanie Dragon Naturally Speaking w wersji 12. Wspiera następujące języki: angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański i holenderski.

https://aster-foto.com.pl/pl/p/Olympus-VN-741PC-4GB-czarny/4854

Za 219 PLN brutto chyba warto spróbować. Nie sprawdzałem, czy ta cena jest aktualna. W innym sklepie widziałem 349 PLN. Na Amazonie ok. 77 euro (bez DNS: 42 - 47 euro). Wersję 12 wypuszczono w 2013 r., nie znam wymagań dla komputera. W sierpniu br. ukazała się wersja 15, wymaga RAM minimum 4096 GB.

Model VN-731 też jest sprzedawany w takim zestawie.

Może ktoś opisze swoje doświadczenia z wersją 12?

BTW czy nie można wymyślić ładniejszego określenia niż "wspieranie języków"? Wystarczy powiedzieć np. "działa w językach". Wiem, że support = wspierać, ale najprostsze i dosłowne tłumaczenie nie zawsze jest dobrym tłumaczeniem.
Collapse


Araksia Sarkisian
 
Marcin Pustkowski
Marcin Pustkowski  Identity Verified
Poland
Member (2016)
English to Polish
+ ...
odkopuję Dec 18, 2018

Andrzej, odkopuję ten wątek, bo sam jestem zaintersowany porządnym dyktafonem z dobrym oprogramowaniem. Czy kupiłeś ten dyktafon z 2016 roku. Co możesz o nim powiedzieć?

 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:46
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Obawiam się, że wątpię w tę "technologię". Dec 20, 2018

Nie kupiłem. Mój Google podaje, że najnowsza wersja to V15, więc producent od ponad dwóch lat niczego nowego nie wymyślił.

Na Youtube wisi film https://www.youtube.com/watch?v=wd0TuYznx5E ze stycznia 2017 - nie wiem, czy ten zestaw jest jeszcze dostępny. Zdaje się, że brak dalszych postępów.


 
Przemysław pkaplon@interia.pl
Przemysław [email protected]
Local time: 14:46
German to Polish
Używam tego oprogramowania Oct 21, 2020

Używam Dragon Natually Speaking w wersji 12.5 (niemiecko-angielska) ale bez dyktafonu. Mam zainstalowany na komputerze i obsługuję przy pomocy słuchawek z mikrofonem. Jestem bardzo zadowolony. Parę lat temu zapłaciłem za to chyba ok. 130 EUR. Szkoda, że nie ma wersji polskiej. Przy okazji: Czy zna ktoś jakiś dobry program tego typu "rozumiejący" język polski?

Przemysław Kapłon


 
Ewelina Zatryb
Ewelina Zatryb  Identity Verified
Poland
Local time: 14:46
Member (2012)
English to Polish
+ ...
Newton Dictate Oct 22, 2020

Przemysław [email protected] wrote:

Używam Dragon Natually Speaking w wersji 12.5 (niemiecko-angielska) ale bez dyktafonu. Mam zainstalowany na komputerze i obsługuję przy pomocy słuchawek z mikrofonem. Jestem bardzo zadowolony. Parę lat temu zapłaciłem za to chyba ok. 130 EUR. Szkoda, że nie ma wersji polskiej. Przy okazji: Czy zna ktoś jakiś dobry program tego typu "rozumiejący" język polski?

Przemysław Kapłon


Ja korzystam z Newton Dictate, który obsługuje język polski: https://www.newtontech.net/pl/newton-dictate/


Iwona Szymaniak
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dragon Naturally Speaking z dyktafonem






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »